dobroge.tv

Live

Rezultate pentru eticheta "fcsb"

Gheorghe Hagi, managerul tehnic al Farului a făcut o criză de nervi la finalul partidei de duminică seară, pierdută în fața FCSB-ului, în urma unui penalty discutabil dictat de centralul întâlnirii, Sebastian Colțescu.

Fotbaliștii Farului Constanța sărbătoresc Paștele tot cu gândul la fotbal. „Marinarii” vor petrece moderat învierea Domnului pentru că luni seară au meci în play-off-ul Superligii. Formația de pe litoral joacă pe Arena Națională împotriva lui FCSB, iar victoria este singura variantă luată în calcul de Gheorghe Hagi.

FCSB și Farul Constanța au oferit aseară meciul campionatului de până acum în Superligă. Cinci goluri, o lovitură de pedeapsă, o eliminare, ratări incredibile, dar mai ales o răsturnare spectaculoasă de rezultat au făcut din meci unul interzis cardiacilor. S-a încheiat 3-2 pentru formația constănțeană, „marinarii” reușind să întoarcă soarta partidei în minutele de prelungire spre disperarea fanilor bucureșteni.

A sosit vremea revanșei pentru Farul în fața FCSB-ului. „Marinarii” primesc în această seară, de la ora 22, vizita vicecampioanei României în cadrul etapei a opta a Superligii la fotbal. Formația de pe litoral luptă să revină pe prima poziție a clasamentului, în timp ce trupa pregătită de Dică are nevoie de puncte pentru a scăpa de locul 13 pe care îl ocupă în prezent. Ambele echipe abordează însă meciul cu moralul ridicat, mai ales FCSB, care a obținut calificarea în grupele Conference League.

Dacă aveți informații care pot deveni o știre, vă rugăm să ni le transmiteți pe WhatsApp, la nr.: 0774402233