dobroge.tv

Live

Rezultate pentru eticheta "infrangere"

Farul Constanța a ajuns la cea de a treia înfrângere consecutivă în Superligă. Campioana României a fost învinsă de Rapid București, în Giulești, cu scorul de 3-1, care a bifat astfel abia al doilea succes din actuala ediție de campionat. „Marinarii” trebuie să uite acum înfrângerea cu Rapid și să se concentreze pe partida de joi, din Conference League.

Farul Constanța a suferit prima înfrângere în play-off-ul Superligii la fotbal și lupta pentru titlu a devenit mai aprigă ca niciodată. FCSB a învins cu scorul de 2-1 și s-a apropiat la doar două puncte de „marinari“, care mai au doar un punct avans față de CFR. De altfel, ardelenii sunt următorii adversari ai trupei lui Hagi, împotriva cărora va evolua sâmbătă la Ovidiu.

Echipa de volei masculin a Constanței a fost aproape de a produce surpriza în weekend și să smulgă un punct vicecampioanei Dinamo București în etapa a patra a Diviziei A1. Formația pregătită de Răzvan Parpală a câștigat primul set al confruntării cu câștigătoarea Supercupei României, cu scorul de 25 la 20. Dinamoviștii n-au acuzat șocul și au trecut la conducerea partidei, pentru a se impune la final cu scorul de 3-1 la seturi. În clasamentul campionatului, CSM Constanța este pe locul 9, cu 3 puncte obținute în patru partide.

Farul Constanța a pierdut meciul amical programat în această pauză competițională. Lipsiți de aportul celor mai importanți jucători, care au fost convocați la loturile naționale, „marinarii” au fost învinși aseară de bulgarii de la Cerno More Varna cu scorul de 3-1.

Dacă aveți informații care pot deveni o știre, vă rugăm să ni le transmiteți pe WhatsApp, la nr.: 0774402233