Rezultate pentru eticheta "mioveni"

Farul Constanța merge la Mioveni numai cu gândul la victorie. Câștigători în prima etapă, „marinarii” vor să revină sâmbătă acasă cu dublul punctelor adunate până acum în Superliga de fotbal pentru un start perfect de campionat. Vlad Morar, noul număr zece al constănțenilor, are planuri mari pentru acest sezon, chiar dacă în ofensiva Farului este o concurență aprigă pentru un loc de titular.

Farul Constanța deschide vineri seară runda a doua a Superligii la fotbal. „Marinarii” evoluează pe terenul celor de la CS Mioveni, formație care a debutat cu o înfrângere în actuala ediție de campionat. În absența ultimilor jucători transferați în această vară, Hagi se va baza în această partidă pe același lot din victoria de duminică, cu FCU Craiova 1948.

Continuă problemele în ofensivă pentru Farul Constanța. „Marinarii“ au obținut doar un punct ieri, din remiza de pe terenul celor de la CS Mioveni încheiată cu scorul de 1-1. Este al doilea pas greșit consecutiv făcut de formația de pe litoral în lupta pentru locurile de play-off în Liga Întâi.

Farul n-are timp de regrete după înfrângerea suferită sâmbătă în fața Chindiei. Constănțenii joacă mâine după amiază cu CS Mioveni iar victoria este singura varianta pentru ca aceștia să nu își compromită șansele la un loc de play-off.

Farul a urcat în premieră pe podiumul Ligii Întâi. „Marinarii” au învins cu emoții ieri pe CS Mioveni, la Ovidiu, cu scorul de 2-1, și își păstrează astfel invincibilitatea în campionat în meciurile de pe teren propriu. Golul victoriei a fost înscris în minutele de prelungire de Andrei Ciobanu.

Farul Constanța n-are timp de regrete după eliminarea prematură din Cupa României. „Marinarii” au parte de un nou meci dificil în campionat, duminică, împotriva celor de la CS Mioveni.