STRĂZI DEZINFECTATE CU UN ATOMIZOR
Bulevardele și străzile din Constanța au fost dezinfectate cu ajutorul unui atomizor de mare capacitate. Autoritățile locale au împrășiat pe stradă o substanță pe bază de clor. Mașina a fost însoțită de polițiști care le-au transmis din nou oamenilor Să stea în casă!
Din dispoziția primarului orașului Constanța, toate străzile, bulevardele, trotuarele și zonele aglomerate din oraș se dezinfectează cu o substanță pe bază de clor. Constanta este primul oraș din România unde se dezinfectează cu un atomizor de mare capacitate. Mașina a fost însoțită și de oamenii legii care au transmis din nou același mesaj populație. De asemenea, asociațiile de proprietari care au ghene de gunoi cu tubulatură trebuie să efectueze dezinfecție și în tubulatura ghenei. Totodată, nu trebuie să uităm să fim responsabili, să respectăm normele de igienă și să evităm deplasările.
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

