Româncă bătută crunt de fostul soț în Marea Britanie
O româncă aflată în izolare în Marea Britanie a fost bătută crunt de fostul soț. Bărbatul era nervos pentru că și-a pierdut locul de muncă din cauza pandemiei. În Anglia, de la debutul crizei COVID-19 s-a înregistrat o creștere cu 25 de procente a abuzurilor domestice.
Izolarea naște monștrii. O româncă de 46 de ani, aflată în izolare la domiciliu, în Marea Britanie, a fost bătuta și traumatizată de fostul soț. Era separată de acesta, dar continuau să locuiască împreună. Se despărțiseră în 2019, după ce Cristina Coman a suferit 14 ani de abuz din partea soțului ei, Sorin Alpopi. Femeia și-a găsit o nouă locuință în sud-vestul Londrei, însa bărbatul ar fi venit să locuiască și el acolo. Zilele trecute, femeia a fost atacată de soț, care ar fi lovit-o în mod repetat. În fața polițiștilor, ea a declarat că bărbatul i-a luat telefonul mobil, i-ar fi șters toate contactele și i-a luat și pașaportul britanic. Motivul este acela că ar fi încercat să o oblige să plece în România, pentru a rămâne el singur în locuința din Londra. În fața judecătorilor, agresorul a susținut că a acționat astfel pentru că a rămas fără loc de muncă din cauza măsurilor de izolare, iar până acum lucrase ca șofer. Lipsa serviciului l-a făcut să cadă în patima alcoolului și astfel a devenit violent. De când a început această pandemie, în Anglia a crescut numărul cazurilor supuse violenței domestice cu 25 la sută.
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

