Gabriel, un tânăr de doar 21 de ani, se află în comă după un accident. Are nevoie urgent de ajutor
.jpg)
Un tânăr de doar 21 de ani are nevoie urgent de sânge după ce a suferit un grav accident, sâmbătă, în DN 2B, în zona localităţii Silistraru din Brăila. Prietenii lui Gabriel Matei Lucian au făcut apel pe rețelele sociale. Gabriel se află internat în Secţia de Neurochirurgie a Spitalului Clinic Județean de Urgență "Sfântul Apostol Andrei" din Galaţi. Băiatul este în comă.
"Pe data de 5 iunie 2021, a avut loc un moment tragic in viata unui coleg motociclist. Gabriel Matei, un tanar in varsta de 21 de ani, a suferit un accident in urma caruia a ramas cu hemoragie craniana si leziuni pulmomare. Baiatul este in comă, intubat si ventilat mecanic‼️ Tanarul are nevoie de ajutorul nostru pentru a-i dona sange. URGENT. Cu mic, cu mare, putem ajuta acest tanar sa isi continuie viata si sa se bucure, la fel ca noi, de fiecare clipă.Donările de sânge se fac pe Strada Radu S. Campiniu 25, in intervalul orar 8:00 - 11:00, LUNI - VINERI. Numele: Gabriel Matei Lucian.
Spitalul Clinic Județean de Urgență Sfântul Apostol Andrei‼️‼️‼️ GALAȚI
Secția NEUROCHIRURGIE‼️
Haideți sa fim oameni, ajutându-l pe Gabi să iși poată recupera si trăi viața‼️‼️‼️
Rog toate persoanele care văd aceasta postare, sa o distribuie mai departe‼️‼️‼️
Mulțumesc", se arată în postare.
Accidentul în urma căruia Gabriel a fost grav rănit s-a produs sâmbătă, în jurul orei 13:30. Tânărul de 21 de ani s-a răsturnat cu motocicleta în afara părții carosabile, pe un câmp din zona localității Silistraru, însă nu se cunosc circumstanţele în care s-a produs nenorocirea.
”În cauză a fost întocmit dosar penal și se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, a precizat Biroul de Presă al Inspectoratului de Poliție Județean Brăila.
Sursă foto: observatornews.ro
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

