Tragedie la Costineşti. Marea a mai luat o viaţă: avea doar 19 ani

Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Dobrogea” a fost solicitat să intervină astăzi, în zona epavei din stațiunea Costinești.
Din primele informații, o persoană a fost scoasă inconștientă din mare. Este vorba despre un tânăr în vârstă de 19 ani. I s-a efectuat protocolul de resuscitare, fără răspuns. Din păcate, cadrele medicale au fost nevoite să declare decesul.
Tânărul din Satu Mare se afla în vacanţă pe litoral. Era cu mai mulţi prieteni în apă, pe o saltea. Din păcate, din cauza valurilor puternice, s-a răsturnat cu salteaua. Un martor de pe plajă a încercat să-l scoată, dar în zadar. Au intervenit salvamarii cu ski jet-ul, tânărul fiind resuscitat aproximativ 20 de minute până la sosirea echipajului SMURD.
Tânărul se afla într-o zonă nesupravegheată de salvamari.
Sursă foto: stirilekanald.ro
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

