ATENȚIE, ȘOFERI! Circulația la intersecția bulevardului Mamaia cu strada Zorelelor a fost reconfigurată

Atenție, șoferi! Intersecția bulevardului Mamaia cu strada Zorelelor a fost reconfigurată
Începând de astăzi, circulația rutieră la intersecția bulevardului Mamaia cu strada Zorelelor se desfășoară astfel:
- pe strada Zorelelor au fost amenajate două benzi de ieșire în bulevardul Mamaia și două benzi de intrare din bulevardul Mamaia;
- conducătorii auto nu vor mai vira la stânga de pe strada Zorelelor pe bulevardul Mamaia.
Măsura a fost luată pentru fluidizarea traficului rutier, în urma dezbaterii acestui subiect în Comisia de Circulație din care fac parte reprezentanți ai administratorului drumului public, ai Inspectoratului de Poliție Județean Constanța - Serviciul Rutier, ai CT BUS, dar și din partea Primăriei Constanța.
Ca rute alternative, recomandăm conducătorilor auto ca pe direcția strada Zorelelor- bulevardul Mamaia să folosească variantele:
- deplasare dinspre strada Zorelelor înainte pe strada Soveja și întoarcere în giratoriul cu strada Chiliei apoi virare dreapta pe bulevardul Mamaia;
- deplasare dinspre strada Zorelelor pe strada Soveja și întoarcere în giratoriu apoi virare dreapta pe strada Chiliei cu alegerea rutei stânga către bulevardul Mamaia sau înainte către strada Ion Rațiu.
Tot de astăzi, mijloacele de transport în comun care deservesc linia 14 circulă pe un traseu modificat. Astfel, la intersecția străzii Zorelelor cu bulevardul Mamaia, miniautobuzele nu vor mai vira la stânga, ci vor merge înainte, pe strada Soveja, apoi vor întoarce la sensul giratoriu cu strada Chiliei (Lidl) și vor vira la dreapta pe bulevardul Mamaia.
Sursă foto: Primăria Constanța
Galerie Foto
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
_1024x576.jpg)
Se decopertează și se asfaltează strada Baba Novac: restricții majore de trafic
-Trei-constănțeni-amendați-cu-90.000-lei-pentru-aruncarea-deșeurilor-pe-domeniul-public-(2).jpg)
Trei constănțeni, amendați. Și-au aruncat deșeurile pe domeniul public

Atenție, se întrerupe furnizarea apei în Costinești și Schitu
Violență în familie: un bărbat reținut pentru 24 de ore. A încălcat ordinul de protecție
L-ați văzut? Un bărbat a fost dat dispărut
Boris Brejcha, legenda muzicii electronice, în fața publicului din Cluj
PILDAS, proiectul numărul 1 în competiția FDI 2025, lansat oficial la Universitatea „Ovidius”
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

