CONSTANȚA. Se reabilitează podețele din Parcul Tăbăcărie

29 octombrie 2021
Redactia DTV
Publicitate
Angajații Direcției Generale Gestionare Servicii Publice din cadrul Primăriei Municipiului Constanța au început reparațiile la podețele metalice. Muncitorii înlocuiesc elementele degradate, curăță și vopsesc toate componentele metalice și repară balustrada.
În scurt timp, toate podețele din parc, atât cele metalice, cât și cele de beton și piatră, vor fi recondiționate. Se vor repara și zugrăvi pereții, inclusiv în tuneluri, se va reface tencuiala decorativă, se vor înlocui toate elementele deteriorate (lemn sau metal).
Primăria Municipiului Constanța recomandă locuitorilor orașului, în special copiilor, să manifeste atenție sporită în zona în care se desfășoară lucrările.
Sursă foto: Primăria Constanța
Publicitate
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe
URMĂREȘTE


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

