CONSTANȚA. Bărbat pe numele căreia exista un mandat de arestare preventivă, prins de oamenii legii pe bulevardul Tomis

Acțiunile periodice de patrulare derulate de polițiștii locali au dus, ieri, la depistarea și prinderea unei persoane pe numele căreia exista un mandat de arestare preventivă emis de tribunalul Constanța.
În jurul orei 15:00, la intersecția bulevardului Tomis cu strada Nicolae Iorga, un individ a luat-o la fugă la vederea echipajului de poliție locală, motiv pentru care agenții au pornit în urmărirea acestuia. După ce a fost prins, bărbatul a fost încătușat, legitimat și predat Inspectoratului de Poliție Județean Constanța - Compartimentul Urmăriri.
În urma controlului corporal, asupra persoanei în cauză au fost găsite șase ambalaje de hârtie ce conțineau materie vegetală de culoare maronie, polițiștii locali suspectând că acestea ar fi substanțe cu efect psihoactiv psihotrop. Plicurile cu substanțe au fost predate BCCO pentru continuarea cercetărilor.
Sursă foto: Primăria Constanța
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
_1024x576.jpg)
Se decopertează și se asfaltează strada Baba Novac: restricții majore de trafic
-Trei-constănțeni-amendați-cu-90.000-lei-pentru-aruncarea-deșeurilor-pe-domeniul-public-(2).jpg)
Trei constănțeni, amendați. Și-au aruncat deșeurile pe domeniul public

Atenție, se întrerupe furnizarea apei în Costinești și Schitu
Violență în familie: un bărbat reținut pentru 24 de ore. A încălcat ordinul de protecție
L-ați văzut? Un bărbat a fost dat dispărut
Boris Brejcha, legenda muzicii electronice, în fața publicului din Cluj
PILDAS, proiectul numărul 1 în competiția FDI 2025, lansat oficial la Universitatea „Ovidius”
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

