CONSTANŢA. Ionela, mesaj emoţionant de pe patul de spital pentru toţi cei care au ajutat-o: ''Dumnezeu să vă răsplătească înmiit''

Constănţenii nu au rămas indiferenţi la necazul unei tinere. După apelul lansat pe toate reţelele de socializare şi site-urile de ştiri din Constanţa pentru a dona sânge pentru o asistentă medicală, oamenii s-au mobilizat şi au donat pentru a ajuta la însănătoşirea ei.
Ionela nu a rămas indiferentă şi a ţinut să le mulţumească tututor printr-un mesaj emoţionant.
"Dragii mei,
Am ramas surprins impresionata de devotamentul,bunatatea,ajutorul primit atat de la prieteni,colegi,oameni dragi mie cat si de la oameni pe care nu i-am vazut niciodata!
Vreau sa stiti ca sunt stabila din toate punctele de vedere,pe mana unor profesionisti cu adevarat care sunt convinsa ca vor duce la bun sfarsit aceasta problema destul de delicata!!
Va mulțumesc inca od ata pe aceasta cale pentru grija voastra fata de mine in aceste momente si imi doresc ca Dumnezeu sa va rasplateasca inmiit pentru tot ajutorul vostru!", a scris tânăra viitoare mămică pe pagina sa de Facebook.
Sima Ionela este internată în Spitalul Județean, secția de Obstretică-Ginecologie, după ce a fost diagnosticată cu placenta praevia și a făcut șoc hipovolemic.
Prietenii săi au făcut un apel la donare de sânge: CONSTANŢA. În prima linie pentru vieţile celorlalţi, dar azi luptă pentru viaţa ei. Ionela are nevoie de noi pentru a naşte un "copil frumos și puternic, ca ea"
"Fac aceasta postare,pentru colega mea Sima Sima Ionela .....un om puternic, care lupta în linia 1...Acum are nevoie de ajutor pentru a putea sa ducă la termen sarcina și a naște un copil frumos și puternic, ca ea. Cine vrea sa doneze sânge o poate face la centru de donare, de lângă spital județean Constanța pe numele Sima Ionela, ginecologie 2, salon 9307",a scris o colegă, pe Facebook.
Sursă foto: Sima Ionela Facebook
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

