Un nou cod galben de ploi, grindină şi rafale de vânt: 28 de judeţe sunt afectate. Cantităţile de apă pot depăşi 40 de litri pe metru pătrat - HARTĂ

Meteorologii au emis, astpzi, o nouă avertizare cod galben de instabilitate atmosferică valabilă în 28 de judeţe, până la ora 22.00. Cantităţile de apă pot depăşi 40 de litri pe metru pătrat şi vor fi rafale de vânt şi grindină.
Potrivit ANM, marţi, până la ora 22.00, în Oltenia, Muntenia, sudul Moldovei, sud-vestul Transilvaniei şi local la munte va fi cod galben de instabilitate atmosferică.
Vor fi perioade cu instabilitate atmosferică accentuată care se va manifesta prin frecvente descărcări electrice, averse torenţiale, intensificări de scurtă durată ale vântului, vijelii (viteze de 55...75 km/h) şi grindină. Cantităţile de apă vor depăşi 20...30 l/mp şi izolat 40 l/mp.
Meteorologii precizează că astfel de manifestări vor fi pe arii restrânse şi în restul teritoriului.
Galerie Foto
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
.jpeg)
Zile de sărbătoare la malul mării: Bricul Mircea poate fi vizitat de doritori
.jpeg)
Unde este amplasat containerul pentru deșeuri voluminoase?

RAJA: Zilele Constanței, marcate prin concerte pline de emoție și energie
Premiul Opera Omnia pentru critică și istorie literară acordat prof. univ. dr. Angelo Mitchievici, de la Facultatea de Litere a Universității „Ovidius” din Constanța
ePatrimoniu, o platformă digitală modernă, ușor de accesat și de utilizat
Gara Constanța, din 1960 până azi – 65 de ani de mobilitate și progres
ANAT cere un mecanism european obligatoriu de protecție împotriva falimentului companiilor aeriene
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

