UPDATE. Accident pe podul de la Ovidiu. Trei persoane la spital după o ciocnire în lanţ - ce spune IPJ Constanţa

Pompierii din cadrul ISU Dobrogea au fost solicitaţi să intervină în urmă cu puţin timp la un grav accident ce a avut loc pe podul din localitatea Ovidiu, ieşire spre Lumina.
Potrivit primelor informaţii, în accident au fost implicate patru maşini, iar o persoană a suferit răni grave, fiind inconştientă.
La fața locului intervine Detașamentul Fripis cu Descarcerarea și SMURD B2 cu 6 subofițeri și Detașamentul Palas cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și SMURD B2 cu 8 subofițeri.
Totodată, se deplasează și un echipaj SMURD C Palas și o ambulanță SAJ.
UPDATE. Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că pe DN 2A Constanța-Hârșova, pe podul din localitatea Ovidiu, județul Constanța, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un microbuz de transport persoane (în care se aflau șoferul și trei pasageri) și alte patru autovehicule. Potrivit primelor informații, două persoane au suferit răni ușoare, fiind evaluate medical la fața locului. Traficul rutier este oprit pe ambele sensuri de deplasare, fiind valori ridicate de trafic în zonă. Se estimează reluarea normală a circulației în 45 de minute.
UPDATE. Potrivit purtătorului de cuvânt al SAJ Constanța, în accident au fost rănite trei persoane. Este vorba despre un adult cu traumatism toraco-abdominal, conștient, un minor de 17 ani cu traumatism abdominal și un adult cu traumatism lombar și de membru superior. Toate cele trei victime au fost transportate conștiente la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța pentru investigații medicale de specialitate.
Ce spune IPJ Constanța
Astăzi, în jurul orei 8.50, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier, pe DN 2A, dinspre localitatea Lumina către orașul Ovidiu. Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că impactul s-a produs între un microbuz, condus de un bărbat, de 45 de ani, și 3 autoturisme. În urma impactului a rezultat vătămarea corporală ușoară a 3 persoane (2 femei și un bărbat), pasageri în două dintre autoturisme. În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală.
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

