''Ți se face pielea de găină când ești pe podium''. Denisa, o poliţistă din România, a dominat întrecerile de atletism din Rotterdam - a câştigat trei medalii de aur!
![''Ți se face pielea de găină când ești pe podium''. Denisa, o poliţistă din România, a dominat întrecerile de atletism din Rotterdam - a câştigat trei medalii de aur!](dbimages/330483436584deni.jpg)
Ministerul Afacerilor Interne are cu ce se mândri. Denisa Ştirbulescu, o poliţistă din Bucureşti, ofiţer în cadrul Centrului Naţional SIS, a devenit campioană mondială la World Police & Fire Games din Rotterdam 2022.
Denisa iubeşte atâtmeseria pe care o practică, şi sportul, iar medaliile cucerite confirmî acest lucru. Ea a dominat întrecerile de atletism, unde a obținut cinci medalii, dintre care trei de aur. Denisa Știrbulescu a câștigat proba de 800 de metri și a făcut parte din ștafetele victorioase de la 4×100 de metri și 4×400 de metri. Totodată, sportiva în vârstă de 26 de ani a terminat pe poziția a doua proba de alergare de 10 kilometri și pe locul al treilea la 5 kilometri, potrivit cancan.ro.
„Ți se face pielea de găină când ești pe podium, cu drapelul României în mâini și ți se înmânează medaliile. Fiecare probă a fost cu emoțiile ei, fiecare pas făcut a fost cu sufletul către țară, fiecare medalie câștigată a fost cu gândul că zilele nenumărate de antrenamente și munca au dus la acel moment. Sunt recunoscătoare pentru oportunitatea pe care am avut-o participând la World Police & Fire Games din Rotterdam, sunt fericită pentru rezultatele obținute, dar mai ales pentru prieteniile legate și pentru oamenii pe care i-am cunoscut” ,a declarat Denisa Ştirbulescu.
"Participarea la o asemenea competiție a reprezentat o experiență deosebită pentru dezvoltarea mea personală și profesională. Am muncit mult pentru a atinge nivelul competiției care este solicitat pentru a reuși o performanță. Sunt aici pentru a câștiga! – acesta a fost motto-ul după care m-am ghidat și care mi-a dat motivația să dau 110%. Așa voi face și la viitoarele campionate mondiale!”,a adăugat ea.
Sursp foto: Denisa Ileana Facebook
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
![](dbimages/037598609924316Screenshot_20240705_105250_Gallery.jpg)
Plajele din Mamaia sunt curate. OMD Mamaia Constanța - „Demontăm știrea falsă despre invazia de alge”
![](dbimages/0602006912231455045137405396neversea.jpg)
Sistemul de plată, check-in, top up și refund la cea de-a șasea ediție a festivalului Neversea
![](dbimages/020313262939453STUDENT-DE-10-by-UNTOLD-&-Neversea.jpg)
„Student de 10” îi premiază pe studenții cu rezultate excepționale cu acces gratuit la cele mai mari festivaluri Untold și Neversea
Minivacanța de Rusalii la Mamaia: Valuri de Distracție și Concerte Senzaționale sub conceptul MAMMA MIA ! SHOWTIME
OMD Mamaia Constanța și OMD Județul Constanța, parteneri strategici ai evenimentului “VIN la mare”
DJ Snake, Tinie Tempah și Dimitri Vegas se alătură lineup-ului Neversea
„Simfonia Luminii“ este gata să fie pusă în scenă
Mai multe
![](dbimages/9697895050049p3.jpg)
![](/img/video.png)
DESPRE GRIJILE VIEȚII
![](dbimages/5784969329834p2.jpg)
![](/img/video.png)
DE LA MOARTE LA VIAȚĂ
![](dbimages/1952142715454p1.jpg)
![](/img/video.png)
IUBIREA CARE UCIDE
![](dbimages/6139984130859a2.jpg)
![](/img/video.png)
APOSTOLIA MILENIULUI III
![](dbimages/074312210083a1.jpg)
![](/img/video.png)
PUTEREA CRUCII
![](dbimages/97270011901855a.jpg)
![](/img/video.png)
URMAREA LUI HRISTOS
![](dbimages/1380901336674.jpg)
![](/img/video.png)