Mai multe străzi din localitatea 2 Mai au rămas fără apă

În vederea executării lucrărilor de racordare a conductei de alimentare cu apă cu diametrul de 100 mm, la conducta magistrală cu diametrul de 500 mm, de pe strada Islazului din localitatea 2 Mai, județul Constanța, echipele RAJA sistează furnizarea apei potabile, miercuri, 26 octombrie, în intervalul orar 09.00 - 17.00.
În acest timp, sunt afectați de lipsa apei consumatorii de pe străzile M. Kogălniceanu, Islazului, Trandafirului, Al. I. Cuza, Liliacului, Zambilelor, Violetelor, 24 Ianuarie, M. Viteazul, precum și cei de pe străzile adiacente.
„Ne cerem scuze pentru neplăcerile create utilizatorilor afectați, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, transmit reprezentanții RAJA S.A.
Sursă foto: obiectivbr.ro
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
.jpeg)
Zile de sărbătoare la malul mării: Bricul Mircea poate fi vizitat de doritori
.jpeg)
Unde este amplasat containerul pentru deșeuri voluminoase?

RAJA: Zilele Constanței, marcate prin concerte pline de emoție și energie
Premiul Opera Omnia pentru critică și istorie literară acordat prof. univ. dr. Angelo Mitchievici, de la Facultatea de Litere a Universității „Ovidius” din Constanța
ePatrimoniu, o platformă digitală modernă, ușor de accesat și de utilizat
Gara Constanța, din 1960 până azi – 65 de ani de mobilitate și progres
ANAT cere un mecanism european obligatoriu de protecție împotriva falimentului companiilor aeriene
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

