CONSTANȚA. Tânăr beat, prins la volan de oamenii legii: el a fost implicat și într-un accident

06 decembrie 2022
Redactia DTV
Publicitate
La data de 5 decembrie, în jurul orei 1.10, polițiști din cadrul Poliției municipiului Constanța – Biroul Rutier au identificat un bărbat, de 27 de ani, care a condus un autoturism pe strada Soveja din municipiul Constanța, în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice.
În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,58 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.
Persoana în cauză a fost implicată într-un eveniment rutier soldat cu pagube materiale.
În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală.
Sursă foto: Adevărul
Publicitate
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație

NAȚIONAL. 14 adulți și trei copii au fost coborâți de la cabana lovită de avalanșă. Arafat: „Au pus în pericol și viața salvatorilor, nu doar pe a lor”

Percheziții în județul Tulcea. Polițiștii au descoperit 1.500 de elemente de muniție, două arme și cinci trofee de cerb

NAȚIONAL. O tânără de 33 de ani a murit la doar trei zile după ce a dat naștere unei fetițe: șapte copilași au rămas fără mamă
Maşină plină cu ṭigări de contrabandă, condusă de un ucrainean de 19 ani, oprită cu focuri de armă. GALERIE FOTO
Patru mașini blocate în nămeți, în județul Constanța. Echipele RAJDP lucrează la foc continuu pentru a menține drumurile deschise
O familie din Constanța își îngroapă fiul. Gabriel a murit în urma unui stop cardio-respirator: „Prea multe persoane, în special tineri, mor subit”
Primăria Municipiului Constanța a intervenit pentru ca circulația pe drumurile din oraș să se desfășoare în condiții optime
Mai multe
URMĂREȘTE


Dializa, un ajutor până la transplant


Cum ne alegem medicul stomatolog


Eduard ANDREI artist plastic, istoric de artă


cu Bogdan Papacostea


cu Ciprian Vieru


cu Ciprian Vieru


cu Manu Nistor
