Acțiune a polițiștilor pe raza orașului Hârșova: au dat amenzi de aproximativ 7.000 de lei. GALERIE FOTO

Sâmbătă, 4 februarie, polițiști din cadrul Serviciului Ordine Publică au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor de încălcare a ordinii și liniștii publice.
Totodată, acțiunea a avut drept scop creșterea gradului de disciplină rutieră în rândul conducătorilor auto, dar și prevenirea și combaterea faptelor de încălcare a normelor de conviețuire socială pe raza de competență a Poliției orașului Hârșova.
La acțiune au luat parte și polițiști din cadrul Serviciului Rutier, Poliției orașului Hârșova, Serviciului Rutier, Serviciului de Acțiuni Speciale, precum și lucrători din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Constanța.
În urma activităților desfășurate, au fost aplicate 19 sancțiuni contravenționale, în valoare totală de aproximativ 7.000 de lei, dintre care 16 la OUG 195/2002 și trei la Legea 61/1991.
Sursă foto: IPJ Constanța
Galerie Foto
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
_1024x576.jpg)
Se decopertează și se asfaltează strada Baba Novac: restricții majore de trafic
-Trei-constănțeni-amendați-cu-90.000-lei-pentru-aruncarea-deșeurilor-pe-domeniul-public-(2).jpg)
Trei constănțeni, amendați. Și-au aruncat deșeurile pe domeniul public

Atenție, se întrerupe furnizarea apei în Costinești și Schitu
Violență în familie: un bărbat reținut pentru 24 de ore. A încălcat ordinul de protecție
L-ați văzut? Un bărbat a fost dat dispărut
Boris Brejcha, legenda muzicii electronice, în fața publicului din Cluj
PILDAS, proiectul numărul 1 în competiția FDI 2025, lansat oficial la Universitatea „Ovidius”
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

