NAȚIONAL. Ucraineanul acuzat că și-a ucis colegul navigator a fost arestat, după mai multe zile de căutări

14 februarie 2023
Redactia DTV
Publicitate
Cetăţeanul ucrainean de 32 de ani, suspectat că a omorât un bărbat, la bordul unei nave aflate în Portul Brăila, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile.
CITEȘTE ȘI: Crimă în Portul Brăila. Un marinar ucrainean și-a ucis un coleg de echipaj și a fugit de pe navă
Potrivit IPJ Brăila, Tribunalul Brăila a admis propunerea Parchetului de pe lângă Tribunalul Brăila şi a dispus arestarea preventivă pentru o perioadă de 30 de zile a bărbatului cauză, acesta fiind încarcerat în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă din cadrul I.P.J. Brăila.
Puyko Yaroslav, a fost prins, luni seară, la Iaşi, după mai bine de trei zile de căutări.
El este acuzat de săvârşirea infracţiunilor de omor şi trecerea ilegală a frontierei.
Sursă foto: IPJ Brăila
Publicitate
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe
URMĂREȘTE


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

