CONSTANŢA. Maşini parcate, făcute praf după ce un şofer băut a pierdut controlul volanului din cauza vitezei - FOTO

Mai multe maşini au fost făcute praf de un şofer de 25 de ani care a urcat la volan deşi era băut.
Potrivit poliţiştilor constănţeni, la data de 2 octombrie a.c., în jurul orei 01.10, un bărbat de 25 de ani, fiind sub influența băuturilor alcoolice (0,76 mg/l alcool pur în aerul expirat), a condus un autoturism pe bulevardul Mamaia, dinspre strada Soveja către stațiunea Mamaia, iar la un moment dat, pe
fondul vitezei excesive, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare către dreapta, intrând în coliziune cu trei vehicule parcate, ulterior oprindu-se pe scuarul care desparte cele două sensuri de mers.
În urma accidentului rutier, a rezultat vătămarea corporală ușoară a conducătorului auto. În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală.
Galerie Foto
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

