Doi bărbați prinși în flagrant de polițiștii de frontieră în timp ce sustrăgeau cereale de pe o barjă, la Cernavodă

Poliţiştii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă au prins în flagrant doi cetățeni români în timp ce sustrăgeau cereale de pe o barjă, în zona localității Cernavodă.
Luni, 6 martie, o patrulă fluvială formată din polițiști de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontiera Cernavodă, în timpul exercitării atribuțiilor de serviciu, au observat, la kilometrul fluvial 297, persoane de sex bărbătesc, cetățeni români, care transportau cereale cu ajutorul unei ambarcațiuni.
În urma verificărilor s-a constatat faptul că aceștia au sustras cantitatea de 200 kilograme cereale de pe o barjă a unui convoi sub pavilion Bulgaria, ancorată în zonă.
În cauză, polițiștii de frontiera, sub coordonarea Parchetului de pe Lângă Judecătoria Hârșova, efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.
Sursă foto: Garda de Costă
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

