Controale ale polițiștilor pe DN22A. Doi bărbați au fost prinși conducând cu peste 160 de km/h

Vineri, 26 mai, polițiștii Serviciului Rutier Tulcea au depistat în trafic, pe DN22A, un autoturism care circula cu viteza de 172 km/h, pe un sector de drum cu limită maximă de viteză de 90 km/h.
Autoturismul a fost oprit, iar la volanul acestuia a fost identificat un bărbat, în vârstă de 45 de ani, din județul Tulcea.
Acesta a fost sancționat contravențional, conform prevederilor O.U.G. nr. 195/2002 Rep., fiind dispusă și măsura complementară de suspendare a exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice pentru o perioadă de 120 de zile.
De asemenea, același sector de drum, polițiștii Serviciului Rutier Tulcea au depistat un autoturism care circula cu viteza de 163 km/h.
Autoturismul a fost oprit, iar la volanul acestuia a fost identificat un bărbat, în vârstă de 48 de ani, din municipiul București.
Și în acest caz a fost aplicată o sancțiune contravențională, conform prevederilor O.U.G. nr. 195/2002 Rep., fiind dispusă și măsura complementară de suspendare a exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice pentru o perioadă de 120 de zile.
Sursă foto: IPJ Tulcea
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
_1024x576.jpg)
Se decopertează și se asfaltează strada Baba Novac: restricții majore de trafic
-Trei-constănțeni-amendați-cu-90.000-lei-pentru-aruncarea-deșeurilor-pe-domeniul-public-(2).jpg)
Trei constănțeni, amendați. Și-au aruncat deșeurile pe domeniul public

Atenție, se întrerupe furnizarea apei în Costinești și Schitu
Violență în familie: un bărbat reținut pentru 24 de ore. A încălcat ordinul de protecție
L-ați văzut? Un bărbat a fost dat dispărut
Boris Brejcha, legenda muzicii electronice, în fața publicului din Cluj
PILDAS, proiectul numărul 1 în competiția FDI 2025, lansat oficial la Universitatea „Ovidius”
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

