Primăria Constanța: Sistemul de semaforizare din intersecția de la Far a fost repus în funcțiune cu două zile mai devreme
.jpeg)
Lucrările la sistemul de semaforizare din intersecția bulevardului 1 Mai cu strada Caraiman au fost finalizate cu două zile mai devreme decât termenul estimat, transmite Primăria Constanța. Angajații Confort Urban au lucrat într-un ritm susținut pentru repunerea în funcțiune a sistemului de semaforizare.
Intersecția a fost reconfigurată, s-au montat stâlpi de semaforizare suplimentari și corpuri de semaforizare complet echipate cu lămpi led. Totodată, instalațiile electrice au fost înlocuite.
Aceasta măsură a fost necesară deoarece proiectul de mobilitate urbană prevedea modificarea geometriei intersecției.
„În contextul noilor reglementări, rugăm conducătorii auto să respecte regulile de circulație și semnificația mijloacelor de semnalizare rutieră”, mai transmite municipalitatea.
Sursă foto: Primăria Constanța
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație

Pensionarii vor primi un sprijin financiar, dar NU toți! Cine sunt beneficiarii

Zilele Porților Deschise, la Universitatea „Ovidius” din Constanța

Florin Mitroi: „Vom ajusta transportul public pe baza realității călătorilor”
CONSTANȚA. Trafic reorganizat! Ce străzi vor deveni cu sens unic
Lecții de matematică gratuite pentru Bacalaureat 2025
Acțiune a polițiștilor rutieri în municipiul Medgidia. Au fost aplicate mai multe amenzi
Memorandum pentru dezvoltarea judo-ului în România
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

