Imagini cu momentul în care un tramvai lovește șase mașini: o femeie a rămas încarcerată și a avut nevoie de îngrijiri medicale. VIDEO
Accident grav la Iași. Un tramvai a lovit șase mașini, marți, 16 martie, pe strada Anastasie Panu. În urma impactului, o femeie a rămas încarcerată și ulterior, a fost transferată la spital.
Din primele informaţii, se pare că mijlocul de transport în comun a rămas fără frâne şi nu a putut evita contactul cu autoturismele care aşteptau la semafor.
„Poliţia o să îşi facă treaba şi o să aveţi un răspuns. Deocamdată sunt în stare de şoc. Vă rog înţelegeţi că sunt stresat. Oamenii se pare că sunt în regulă. Aşteptăm verdictul medicilor. Maşinile erau la semafor”, a declarat vatmanul, citat de Adevărul.
Compania de Transport Public Iaşi va face o anchetă pentru a stabili cauza accidentului.
„Nu ne putem pronunţa. În general toţi spun că au rămas fără frâne. Am făcut o comisie şi urmează să fie evaluat. Poate din cauza stresului şi din împrejurările evenimentului asta a fost primele cuvinte. Tramvaiul este sigilat şi urmează să fie evaluat”, a declarat Cristian Stoica, director al Companiei de Transport Public Iaşi, menționează sursa citată.
O persoană a rămas încarcerată şi a fost transportată la spital.
„Poliţiştii rutieri au fost sesizaţi prin apel unic de urgenţă 112 despre un incident rutier care a avut loc pe raza municipiului Iaşi. Este vorba de o coliziune între un tramvai şi mai multe autovehicule. A rezultat o singură victimă. Este vorba de o conducătoare auto. Ea a fost transferată la spital. Toţi conducătorii auto implicaţi în eveniment au fost testaţi alcoolscopic, rezultatele fiind negative. În cauză se efectuează cercetări pentru vătămare corporală din culpă”, a declarat purtătorul de cuvânt în cadrul Inspectoratului Judeţean de Poliţie Iaşi, Anca Vîjiac.
Sursă foto/video: Youtube telem.ro
Social
Externe
Sănătate
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

