JUDEȚUL TULCEA. Pompierii militari au intervenit în localitatea Măcin, la gospodăriile afectate de inundație
17 mai 2021
Redactia DTV
Publicitate
Urmare a precipitațiilor căzute în această după-amiază, pompierii militari din cadrul ISU Tulcea au fost solicitați să intervină pentru evacuarea apei din patru gospodării din localitatea Măcin:
- pe strada Pescăriei - trei curți inundate
- pe strada Cetății - un beci inundat.
La fața locului au intervenit nouă subofițeri de la Secția de pompieri Măcin cu două autospeciale și două motopompe transportabile.
Până în acest moment, ISU Tulcea nu a primit alte solicitări pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112 pentru înlăturarea efectelor produse de fenomenele meteorologice.
Sursă foto: ISU Tulcea
Publicitate
Social
Externe
Sănătate
Educație
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe
URMĂREȘTE
DESPRE GRIJILE VIEȚII
DE LA MOARTE LA VIAȚĂ
IUBIREA CARE UCIDE
APOSTOLIA MILENIULUI III
PUTEREA CRUCII
URMAREA LUI HRISTOS




.jpeg)



-Accident-rutier-grav-în-Constanța-trei-persoane-transportate-la-spital-(2).jpg)



.jpeg)

