JUDEȚUL CONSTANȚA. Doi bărbați prinși de jandarmi cu droguri asupra lor

Miercuri, 01 noiembrie, în jurul orei 14:00, în timpul unei misiuni de patrulare în oraşul Cernavodă, jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Constanţa au observat doi bărbați, care la vederea echipajului au manifestat un comportament neobişnuit. Comportamentul celor doi i-a determinat pe oamenii legii să-i legitimeze şi deoarece bărbaţii au devenit vizibil agitați, jandarmii au decis să-i controleze și corporal.
Cu ocazia controlului s-a descoperit asupra unuia dintre cei doi un pacheţel de plastic care conținea o substanţă vegetală sub forma de muguri de culoare verde-oliv cu miros specific, înțepător.
Bărbații au fost conduși la sediul jandarmeriei din Cernavodă, unde le-au fost întocmite acte de constatare pentru savârşirea infracţiunii de deţinere de substanţe interzise (în conformitate cu Legea 143/2000, pentru combaterea traficului şi consumului ilicit de droguri), iar substanţa găsită în pachet a fost ridicată în vederea confiscării, urmând a fi predate către organele de poliţie abilitate pentru continuarea cercetărilor.
Sursă foto: IJJ Constanța
Social
Externe
Sănătate
Educație
_1024x576.jpg)
Se decopertează și se asfaltează strada Baba Novac: restricții majore de trafic
-Trei-constănțeni-amendați-cu-90.000-lei-pentru-aruncarea-deșeurilor-pe-domeniul-public-(2).jpg)
Trei constănțeni, amendați. Și-au aruncat deșeurile pe domeniul public

Atenție, se întrerupe furnizarea apei în Costinești și Schitu
Violență în familie: un bărbat reținut pentru 24 de ore. A încălcat ordinul de protecție
L-ați văzut? Un bărbat a fost dat dispărut
Boris Brejcha, legenda muzicii electronice, în fața publicului din Cluj
PILDAS, proiectul numărul 1 în competiția FDI 2025, lansat oficial la Universitatea „Ovidius”
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

