Imagini copleșitoare. Oksana şi Viktor dansează valsul mirilor într-un spital, după ce tânăra asistentă care și-a pierdut picioarele din cauza unei mine rusești. VIDEO

Imagini emoționante surprinse într-un spital din Liov. Oksana şi Viktor s-au căsătorit și nu au vrut să renunțe la dansul mirilor, deși tânăra a rămas fără picioare din cauza unei mine rusești.
Cei doi au supraviețuit în urma exploziei unei mine rusești. În momentul deflagraţiei, tânăra de 23 de ani se afla în Lisiceansk, oraș din Luhansk, şi ieşise să-şi avertizeze iubitul că este în pericol, scrie Digi 24.
Bomba a explodat, iar suflul explozie a lăsat-o pe fată fără picioare şi fără patru degete de la mâna stângă.
Potrivit Daily Mail, în mod miraculos, tânăra asistentă a supraviețuit, iar după patru operații de stabilizare a rănilor a fost evacuată spre orașul Dnipro, înainte de a ajunge la Liov pentru a primi proteze.
Asta nu a stat în calea fericirii ei alături de Viktor, care a cerut-o de soţie chiar în spitalul din Liov unde tânăra este internată. Ulterior, cei doi au făcut dansul mirilor sub aplauzele celor ce se aflau în salon.
Asociația medicală din Liov a declarat pentru Sky News că au cumpărat verighetele din Liov, i-au găsit Oksanei o rochie albă, iar voluntarii de la spital au pregătit un tort pentru cei doi. Dansul a avut loc la secție de Chirurgie, înainte ca Oksana să primească o proteză.
The first wedding dance of Viktor and Oksana in the Lviv hospital ward. Oksana, a 23-year-old nurse from Lysychansk, lost her legs on 27 March. Then Oksana had turned to warn Viktor of the danger, and within a second a Russian mine exploded under her https://t.co/dKjMBdW4uv pic.twitter.com/QOgRboUgfv
— Euromaidan Press (@EuromaidanPress) May 2, 2022
Sursă foto / video: Twitter @EuromaidanPress
Eveniment
Social
Sănătate
Educație
_1024x576.jpg)
Se decopertează și se asfaltează strada Baba Novac: restricții majore de trafic
-Trei-constănțeni-amendați-cu-90.000-lei-pentru-aruncarea-deșeurilor-pe-domeniul-public-(2).jpg)
Trei constănțeni, amendați. Și-au aruncat deșeurile pe domeniul public

Atenție, se întrerupe furnizarea apei în Costinești și Schitu
Violență în familie: un bărbat reținut pentru 24 de ore. A încălcat ordinul de protecție
L-ați văzut? Un bărbat a fost dat dispărut
Boris Brejcha, legenda muzicii electronice, în fața publicului din Cluj
PILDAS, proiectul numărul 1 în competiția FDI 2025, lansat oficial la Universitatea „Ovidius”
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

