CONSTANŢA. O casieră de la Gara CFR a murit după ce s-a infectat cu coronavirus: alte trei angajate sunt pozitive
24 august 2020
Redactia DTV
Publicitate
Direcţia de Sănătate Publică a declanşat o anchetă epidemiologică după ce o casieră de la Gara CFR Constanţa a murit din cauza COVID-19, iar alte două angajate au fost confirmate cu noul coronavirus,
Directorul Direcţiei de Sănătate Publică Judeţeană (DSPJ) Constanţa, Cristina Schipor, a declarat pentru News.ro că două casiere de la Gara CFR Constanţa au fost confirmate
cu COVID-19. De asemenea, o altă casieră care fusese diagnosticată cu noul coronavirus a murit la sfârşitul săptămânii trecute.
DSPJ Constanţa a declanşat o anchetă epidemilogică în acest caz.
De la debutul pandemiei, în judeţul Constanţa 1.499 de persoane au fost diagnosticate cu COVID-19, iar 38 de persoane confirmate cu noul coronavirus au decedat.
Publicitate
Eveniment
Social
Externe
Educație
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe
URMĂREȘTE
DESPRE GRIJILE VIEȚII
DE LA MOARTE LA VIAȚĂ
IUBIREA CARE UCIDE
APOSTOLIA MILENIULUI III
PUTEREA CRUCII
URMAREA LUI HRISTOS

-Lucrările-la-noul-departament-al-Spitalului-Județean-Constanța-avansează-conform-graficului.-VEZI-care-este-stadiul-(2).jpg)

.jpeg)










