Semn de carte - ediția 390
De ce eu, de ce așa, de ce acum? - Robin Norwood
Robin Norwood, autoarea bestsellerului internațional „Femei care iubesc prea mult“, răspunde la câteva dintre cele mai dificile întrebări ale vieții. De ce eu, de ce așa, de ce acum? Cine nu și-a dorit să găsească răspuns la aceste întrebări în momente de cumpănă?
Prin intermediul acestei cărți, autoarea îi poartă pe cititori într-o călătorie pe tărâmul spiritului, oferind o perspectivă revoluționară asupra adversității și luând în discuție întrebările noastre cele mai intime și mai tulburătoare, precum: „De ce mi se întâmplă așa ceva?“, „Ce rost are suferința?“ sau „Ce încearcă să-mi spună corpul meu?“
Oamenii din ziua de azi își doresc o perspectivă realistă asupra spiritualității, una care să aibă sens în toate aspectele vieții lor, în special în ceea ce privește dificultățile cu care se confruntă.
În „De ce eu, de ce așa, de ce acum?“, Robin Norwood prezintă povești captivante ale unor persoane reale cu scopul de a lămuri rolul adversităților în fiecare etapă a evoluției noastre spirituale. Autoarea ne învață cum să discernem care este menirea sufletului, dincolo de confruntările noastre cu adversitățile, și ne dă puterea de a ne controla propriul destin, de a trăi o viață mai bună și de a ne vindeca până și cele mai adânci răni sufletești.
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
![](dbimages/037598609924316Screenshot_20240705_105250_Gallery.jpg)
Plajele din Mamaia sunt curate. OMD Mamaia Constanța - „Demontăm știrea falsă despre invazia de alge”
![](dbimages/0602006912231455045137405396neversea.jpg)
Sistemul de plată, check-in, top up și refund la cea de-a șasea ediție a festivalului Neversea
![](dbimages/020313262939453STUDENT-DE-10-by-UNTOLD-&-Neversea.jpg)
„Student de 10” îi premiază pe studenții cu rezultate excepționale cu acces gratuit la cele mai mari festivaluri Untold și Neversea
Minivacanța de Rusalii la Mamaia: Valuri de Distracție și Concerte Senzaționale sub conceptul MAMMA MIA ! SHOWTIME
OMD Mamaia Constanța și OMD Județul Constanța, parteneri strategici ai evenimentului “VIN la mare”
DJ Snake, Tinie Tempah și Dimitri Vegas se alătură lineup-ului Neversea
„Simfonia Luminii“ este gata să fie pusă în scenă
Mai multe
![](dbimages/9697895050049p3.jpg)
![](/img/video.png)
DESPRE GRIJILE VIEȚII
![](dbimages/5784969329834p2.jpg)
![](/img/video.png)
DE LA MOARTE LA VIAȚĂ
![](dbimages/1952142715454p1.jpg)
![](/img/video.png)
IUBIREA CARE UCIDE
![](dbimages/6139984130859a2.jpg)
![](/img/video.png)
APOSTOLIA MILENIULUI III
![](dbimages/074312210083a1.jpg)
![](/img/video.png)
PUTEREA CRUCII
![](dbimages/97270011901855a.jpg)
![](/img/video.png)
URMAREA LUI HRISTOS
![](dbimages/1380901336674.jpg)
![](/img/video.png)