Distracție fără limite pe litoral. Cei care au fost la mare de 1 Mai au avut parte de cele mai spectaculoase și incendiare festivaluri și concerte
S-a tras cortina peste minivacanţa de 1 Mai. A fost ultima noapte de distracție de pe litoral. Atmosfera în cluburi sau de la festivaluri a fost întreţinută de DJ autohtoni dar şi de barmanii care le-au pregătit turiştilor şampanie şi artificii. Petrecăreţii de la malul mării s-au îndreptate astăzi spre case. Mai toate stațiunile au fost pline, însă în topul preferințelor au rămas Mamaia, Costinești și Vama Veche.
Toți cei care au ajuns la mare în acest weekend de 1 Mai au avut parte de cele mai spectaculoase și incendiare spectacole și concerte. De pildă, tinerii au petrecut în Costinești la cel mai mare festival de hip-hop de pe litoral.
„Super! Super! Super! Toată lumea se distrează”, spune o tânără.
Reporter: Cum te simți?
Tânără: Foarte bine.
Reporter: De la ce oră ai venit?
Tânără: De pe la 20.00
Reporter: Și până când stai?
Tânără: Până dimineață.
**
Tânăr: E foarte tare, n-am mai văzut așa ceva!
Reporter: De câte ore ești aici ?
Tânăr: Pai, cât e ceasul acum... E 23.00. De la ora 18.00.
Fetele și-au dorit să iasă cât mai mult în evidență. Că au venit singure sau însoțite, toate au fost puse pe distracție.
„E foarte tare, îmi place mult atmosfera”, spune o tânără.
„E ceva palpitat. E fascinant aici. Credeți-mă, e ceva nemaipomenit”, spune un tânăr.
Un lucru este însă clar: tinerii au profitat la maximum de fiecare clipă de vacanță.
Reporter: Rămâi până dimineață?
Tânără: Bineînțeles.
Reporter: Nu oboseală, nimic?
Tânără: Nu, nu, nu. E totul bine.
„Mă simt foarte bine, e o experiență foarte frumoasă, de neuitat, multă lume bună, un vibe foarte bun, e perfect, tot ce se poate”, spune un tânăr.
Turiștii care ziua s-au bucurat de plajă și de mare au ocupat la lăsarea serii mai toate localurile din stațiunea Mamaia. În cluburile de fițe din nordul stațiunii, distracția a fost cuvântul cheie.
Din decor nu au lipsit animatoarele îmbrăcate provocator, șampania a curs în pahare iar muzica a încins atmosfera.
Ușor-ușor, tinerii s-au restras în camerele de hotel. Luni, majoritatea dintre ei au plecat spre casă. Timp de câteva zile, cu totii s-au lasat mângâiați de soare și s-au bucurat de câteva clipe de tihnă pe litoral, iar acum la plecare deja încep să ducă dorul mării.
Eveniment
Externe
Sănătate
Educație
_1024x576.jpg)
Se decopertează și se asfaltează strada Baba Novac: restricții majore de trafic
-Trei-constănțeni-amendați-cu-90.000-lei-pentru-aruncarea-deșeurilor-pe-domeniul-public-(2).jpg)
Trei constănțeni, amendați. Și-au aruncat deșeurile pe domeniul public

Atenție, se întrerupe furnizarea apei în Costinești și Schitu
Violență în familie: un bărbat reținut pentru 24 de ore. A încălcat ordinul de protecție
L-ați văzut? Un bărbat a fost dat dispărut
Boris Brejcha, legenda muzicii electronice, în fața publicului din Cluj
PILDAS, proiectul numărul 1 în competiția FDI 2025, lansat oficial la Universitatea „Ovidius”
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

