Polițiștii din Crucea continuă tradiția: au oferit dulciuri și alimente pentru 50 de copii nevoiași. GALERIE FOTO
20 decembrie 2023
Redactia DTV
Publicitate
Polițiști din cadrul Secției 7 Rurale Crucea au oferit o mână de ajutor lui Moș Crăciun, aducând bucurie pe chipul copiilor nevoiași.
Povestea începe în urmă cu cinci ani, când polițiștii au decis să fie ajutoarele Moșului, din dorința de a oferi o surpriză copiilor.
Spiridușii au ajuns încărcați cu zeci de cadouri pentru aproximativ 50 de copii de pe raza Secției 7 Rurale Crucea.
Au fost clipe magice când ajutoarele Moșului au coborât din autospeciale oferind pachete cu dulciuri și alimente de bază.
Aceștia le-au mulțumit cu zâmbete și îmbrățișări.
Sursă foto: IPJ Constanța
Publicitate
Galerie Foto
Eveniment
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe
URMĂREȘTE


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

