Rednic debutează la Viitorul
După o pauză prelungită, FC Viitorul revine mâine la meciurile din Liga Întâi. Constănțenii întâlnesc în deplasare pe Chindia Târgoviște, una din surprizele acestei ediții de campionat. Confruntarea va consemna și debutul oficial al lui Mircea Rednic pe banca tehnică a Viitorului, după ce amânarea partidei cu FC Hermannstadt.
Despărțite de un singur punct în clasamentul Ligii Întâi, FC Viitorul și Chindia Târgoviște se întâlnesc sâmbătă seară în etapa cu numărul 13 a campionatului.
Constănțenii vin după eliminarea din Cupa României în fața lui Dinamo București și o înfrângere în fața Academicii Clinceni, care au dus la demiterea antrenorului spaniol Ruben de la Barrera, și speră ca schimbările la nivelul băncii tehnice, prin numirea lui Mircea Rednic, să aducă și rezultatele așteptate.
Tot la o victorie se așteaptă și Mircea Rednic, noul antrenor al
constănțenilor sperând să aibă un debut cu dreptul în aventura sa de la FC Viitorul.
Înaintea acestei confruntări, FC Viitorul se află pe poziția a șaptea a clasamentului, cu 16 puncte după 12 meciuri jucate. De partea cealaltă, Chindia este pe opt, la o lungime în spatele formației de pe litoral.
Chindia Târgoviște – FC Viitorul Constanța, contând pentru etapa a 13-a a Ligii Întâi la fotbal, se joacă sâmbătă seară, pe stadionul „Ilie Oană“ din Ploiești, cu începere de la ora 19 și 30 de minute.
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

