Farul Constanța, remiză cu Dunărea Călărași

20 februarie 2021
Redactia DTV

Farul Constanța a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, 20 februarie, în deplasare cu echipa Dunărea Călărași, în etapa a XVI-a a Ligii a II-a.

Scorul a fost deschis de Farul Constanța, prin golul marcat de Antonio Cruceru, în minutul 45 (din penalty), în timp ce golul egalizator i-a aparţinut lui Alami, în minutul 54 al partidei.

Pentru Farul au jucat în primul 11: Cosmin Dur-Bozoancă, Robert Bajan, Marius Leca, Marius Antoche, Dan Lucian Panait, Liviu Mihai, Ion Cărăuş, Florin Bălan, Antonio Cruceru, Cosmin Bîrnoi și Andrei Banyoi.

Rezerve: Sebastian Agachi, Ionuț Ursu, Alexandru Iulian Stoica, Ilie Damascan, Iulian Carabela, Simon Măzărache și Mihai Silaghi.

La finalul partidei, Farul Constanța se află pe poziția a 11-a a clasamentului, cu 21 de puncte, în timp ce Dunărea Călărași se află pe poziția a șasea, cu 24 de puncte.

Sursă foto: Telekom Sport