Farul, remiză la revenirea în Liga Întâi

19 iulie 2021
Redactia DTV

Farul Constanța a debutat cu o remiză la revenirea în Liga Întâi la fotbal. „Marinarii“ au terminat la egalitate, scor 0-0, partida contra celor de la UTA Arad, din prima etapă a sezonului. Trupa pregătită de Gheorghe Hagi a evoluat în ultimele 15 minute ale întâlnirii cu doi jucători mai puțin în teren.

Partida de la Arad a început în forță, cu gazdele zguduind bara porții lui Tordai după doar 10 secunde de la fluierul de start. După această ocazie, ambele echipe și-au creat ocazii de gol, mai ales cu șuturi de la distanță, însă fără a pune într-un real pericol poarta adversă. Farul a cerut un penalty în prima repriză, însă arbitrul a lăsat jocul să continue.

În actul secund a venit rândul arădenilor să ceară lovitură de pedeapsă, dar și de această dată centralul partidei a lăsat jocul să continue. În actul secund „marinarii“ au primit o lovitură dură după eliminarea lui Damian Dussaut, din minutul 70. La doar șapte minute, Farul a mai rămas fără un jucător în teren după accidentarea gravă a lui Dănuleasa, care a și fost transportat la spital pentru a primi îngrijiri medicale.

S-a încheiat nedecis, scor 0-0, rezultat care a mulțumit în final ambele tabere.

În partida următoare, programată duminică, Farul va primi la Ovidiu vizita celor de la Gaz Metan Mediaș.

Sursă foto: Digi Sport