„Marinarii” întâlnesc campioana
După meciul cu FCSB, Farul Constanța are parte în weekend de o nouă confruntare de foc. „Marinarii” vor întâlni la Ovidiu campioana României, CFR Cluj, în cadrul etapei a doua a play-off-ului Ligii Întâi. Ardelenii s-au impus în ambele confruntări din sezonul regular și vin pe litoral cu gândul la victorie pentru a mai face un pas către un nou titlu de campioni.
Seria meciurilor de foc pentru Farul Constanța din debutul play-off-ului Ligii Întâi la fotbal continuă sâmbătă seară cu cel mai puternic adversar din campionat.
„Marinarii” vor primi pe teren propriu vizita campioanei României, CFR Cluj, formație care conduce detașat clasamentul întrecerii interne. Dacă ardelenii vor să mai facă un pas către un nou titlu de campioni în Liga Întâi, Farul are nevoie de puncte pentru a rămâne în obiectivul propus pentru această fază a campionatului: clasarea pe locul 3 și prezența în cupele europene în sezonul următor.
„În cele două meciuri disputate în acest sezon ne-au înfrânt de două ori. Dar în meciul acesta abordăm meciul la victorie și o să dăm totul pe teren ca să câștigăm cele trei puncte”, a declarat Mihai Aioani, Farul Constanța.
„E clar că au mai multă experiență decât noi. Știm că am făcut un meci foarte bun anul trecut cu ei, chiar dacă l-am pierdut. Dar poate cel mai bun meci din campionat. Din păcate, am ratat foarte mult, nu am marcat. A zis-o și Dan, a recunoscut. Sperăm ca și de această dată să repetăm evoluția. Poate mai inspirați, poate mai norocoși”, a declarat Gheorghe Hagi, manager tehnic Farul Constanța.
Înaintea etapei cu numărul doi a play-out-ului Ligii Întâi la fotbal, Farul Constanța se afla pe locul 5 al clasamentului, cu 24 de puncte, la egalitate cu FC Voluntari și FC Argeș. De partea cealaltă, CFR are 41 de puncte, cu șapte mai multe decât următoarea clasată, FCSB.
Farul Constanța – CFR Cluj, se joacă sâmbătă seară, cu începere de la ora 20.00, pe arena centrală a Academiei „Gheorghe Hagi” de la Ovidiu.
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

