Farul Constanța a învins UTA Arad. „Marinarii”, pe prima poziție a clasamentului

02 octombrie 2022
Redactia DTV

Farul Constanţa a învins, duminică, 2 octombrie, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa UTA Arad, într-un meci al etapei a 12-a a Superligii, în care a jucat în inferioritate numerică aproximativ 40 de minute.

Golurile formației constănțene au fost date de Denis Alibec, în minutul 19, din lovitură de la 11 metri și Carlo Casap, în minutul 90.

Repriza a doua a început cu UTA Arad în atac, care a obținut și o lovitură de la 11 metri, dar care a fost ratată de Virgiliu Postolachi.

În minutul 52, de la echipa constănţeană a fost eliminat Corinus.

În urma rezultatului din această etapă, Farul a acumulat 27 de puncte și se află în fruntea Ligii 1.

Sursă foto: captură digisport.ro