Farul a pierdut meciul amical cu Panetolikos

26 noiembrie 2022
Redactia DTV

Farul Constanța a pierdut astăzi, pe teren propriu, meciul amical cu formația greacă Panetolikos, scor 1-2.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 16 al partidei, printr-un gol marcat de Malis. Următorul gol a fost înscris tot pentru Panetolikos, de Joao Pedro, în a doua repriză a meciului.

Golul „marinarilor” a fost marcat de Robert Moldoveanu în minutul 80 al partidei.

Partida amicală Farul Constanța-Panetolikos s-a încheiat cu scorul 1-2.

Farul a disputat astăzi ultimul meci de verificare înaintea ultimelor patru partide oficiale din acest an, trei în Superligă și una în Cupa României. Formația noastră a pierdut, scor 1-2, disputa cu locul 7 din Grecia, Panetolikos, o formație bună, cu jucători cu multă experiență. De partea cealaltă, Farul nu a mizat pe Alibec, Munteanu și Nedelcu, toți cu probleme medicale, în timp ce Benzar a revenit după o lungă perioadă cauzată tot de o accidentare”, se arată pe site-ul Farului.

Au evoluat - Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi (46 Aioani) - Benzar (46 Sîrbu, 82 Banu), Larie (82 Bîrzu), Popescu (82 Duțu), Kiki (46 Borza) - Artean (82 Martinovic), Băluță (46 Doukoure), Casap (46 Grameni) - Torje (46 Mazilu, 82 Cojocaru), Morar (46 Moldoveanu), Sali (46 Pitu, 82 Stoian).

Panetolikos (antrenor Giannis Anastasiou): Stergiakis - Apostolakis (63 Mpakakis), Mladen (46 Larsson), Malis, Chatzitheodoridis (63 Chouchoumis) - Liavas, Tsingaras, Varone - Xenitidis (77 Martensson), Pedro (63 Karelis), Kolovos. Rezerve: Anestis - Kontogiannis.

Sursă foto: captură Farul Constanta TV