Remiză spectaculoasă între Rapid și Farul: constănțenii au nimerit de două ori bara, în două minute

02 aprilie 2023
Redactia DTV

Farul Constanța a scos un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Rapid București (1-1), în urma unui meci în care constănțenii au nimerit de două ori bara în prima repriză prin Alibec și Grameni în minutul 19 și în minutul 21.

Repriza a doua i-a găsit mai inspirați pe giuleșteni, iar Funsho a deschis scorul în minutul 55 din pasa lui Dugandzic. Dragos Nedelcu a restabilit egalitatea în minutul 76, cu o execuție formidabilă din marginea careului de 16m.

Enes Sali a avut cele trei puncte în vârful ghetei în minutul 83, dar șutul său bine plasat a fost respins de Horațiu Moldovan.

Hagi: Nu am avut șansa, altfel am fi câștigat cele trei puncte

Pot să spun că puteam marca multe goluri, pot să zic că nu s-au marcat, ce să zic? Important e ce le-am zis înainte de meci: dacă vrei să câștigi la Rapid trebuie să marchezi goluri, nu să marcăm gol. Să marchezi goluri. Deci, nu am marcat goluri și de-asta cred eu că nu am câștigat. Dar, am avut oportunități foarte mari, dar.. neșansa, cred eu că sunt zile în care nu intră, altfel câștigam cele trei puncte”, a declarat Gheorghe Hagi, manager tehnic Farul Constanța.

Sursă foto: captură video Youtube Fotbal România