Naționala de tineret a României învinge Malta cu scorul de 4-1

14 octombrie 2020
Redactia DTV
Publicitate

Naționala de tineret a României a câștigat ieri meciul împotriva echipei naționale a Maltei, la Giurgiu, cu scorul de 4-1, în fazele preliminare ale EURO 2020.

„Tricolorii” mici au deschis scorul prin Mățan în minutul 17 al partidei, urmând apoi golul lui Dennis Man în minutul 27. Băluță și-a lăsat echipa în zece oameni în minutul 34, după ce a văzut al doilea cartonaș galben, după un fault asupra lui Elouni.

Al treilea gol al României a fost dat de Ganea, în minutul 36, urmat de golul lui Man în minutul 40. Omar Elouni a marcat unicul gol al Maltei în minutul 51 al partidei.

Pentru echipa de tineret a României au debutat în primul 11: Mihai Aioani, Denis Haruț, Tudor Băluță, Radu Drăguşin, Ștefan Vlădoiu, Andrei Ciobanu, Marius Marin, Darius Olaru, Alexandru Irinel Mățan, George Ganea și Dennis Man. După efectuarea schimbărilor, pe teren au intrat Andrei Chindriș, Denis Drăguș, Cătălin Itu, Olimpiu Vasile Moruțan și Claudiu Petrila.

Următorul meci al naționalei de tineret a României va avea loc pe data de 17 octombrie, la Craiova, cu Danemarca.

Sursă folo: Digi Sport