CSM Constanța a câștigat derby-ul cu Steaua

18 septembrie 2023

CSM Constanța își păstrează invincibilitatea în acest start de sezon în Liga Națională de handbal masculin după ce a câștigat duminică derby-ul cu CSA Steaua, scor 23 la 17. Partida a avut loc la București, în sala Apollo, și a contat pentru etapa a etapa a patra.

În ciuda diferenței mari de pe tabelă, disputa din teren a fost una extrem de echilibrată, la pauză cele două echipe intrând la cabine la egalitate, scor 7-7. Elevii pregătiți de George Buricea au reușit desprinderea în ultimele zece minute de joc, pe superiorităților numerice din teren.

În urma acestui rezultat, CSM Constanța este pe locul al treilea în clasament, cu 10 puncte obținute în patru partide. Pe primele două locuri se află CS Dinamo și CSM București, echipe care au acumulat câte 12 puncte.

Duminică 24 Septembrie, de la ora 17.30, CSM Constanța va avea un meci dificil, în etapa a cincea, pe teren propriu, cu CSM București.

Sursă foto: arhivă