dobroge.tv

Live

Un brad împodobit pentru Crăciun, ținta ironiilor pe Facebook: ''Sigur a trecut prin pandemie''. VIDEO

Un brad împodobit pentru Crăciun, ținta ironiilor pe Facebook: ''Sigur a trecut prin pandemie''. VIDEO
08 decembrie 2020
Redactia DTV
Publicitate

Imaginile cu un brad împodobit în fața primăriei municipiului Arad au ajuns virale pe internet. Bradul a stârnit amuzamentul internauţilor, acesta fiind într-o stare deplorabilă. Corona este foarte rară, iar ramurile sunt aproape uscate.

"Mulţumim Primăriei Arad pentru acest brad minunat, e tot ce ne doream mai mult! Vezi stele, lună, soare prin el”, spune autorul postării de pe Facebook.

„E la mâna a doua, e de anul trecut, cred”, a scris un alt arădean.

„Restul din brad când îl vor pune?”, se întreabă ironic un alt utilizator de Facebook.

"Sigur a trecut prin pandemie! Acum o fi ieșit din carantină!", a scris alt internaut.

În seara de 3 decembrie, zeci de persoane, între care mulţi copii, au participat la aprinderea luminilor din bradul de Crăciun instalat în faţa Primăriei Arad, eveniment la care a fost prezent şi primarul oraşului, Călin Bibarţ.


Publicitate

Dacă aveți informații care pot deveni o știre, vă rugăm să ni le transmiteți pe WhatsApp, la nr.: 0774402233