„Ultimul tău dans nu trebuia sa fie ăsta!”. Alexandru Vereb, un dansator român, a murit la 31 de ani, în Londra - cu doar două zile înainte își sărbătorise ziua de naștere

Un tânăr și talentat dansator român a murit la vârsta de doar 31 de ani. Alexandru Vereb trăia la Londra și făcuse parte dintr-o trupă din Arad care cucerise scenele României.
El se confrunta de ceva timp cu probleme de sănătate, iar în urmă cu o săptămână făcuse o operație la inimă, însă se pare că au apărut complicații. Duminică, 29 octombrie, inima sa a încetat să mai bată. Cu doar două zile înainte își sărbătorise ziua de naștere.
Alexandru Vereb s-a născut în Arad, iar împreună cu Dorian și Maura Cosma au înființat trupa Doma Art. Era descris de cei dragi ca fiind optimist, abițios, talentat și zâmbitor.
Vestea morții sale a venit ca un trăsnet atât peste familie și prieteni, cât și pentru cei care l-au admirat de-a lungul vieții. Pe rețelele de socializare curg mesaje de condoleanțe.
„Ca un fulger a venit această veste…. Fostul nostru dansator, un prieten si un suflet generos ne-a părasit mult prea devreme. Alexandru Vereb vei rămâne mereu in inimile și-n amintirile noastre așa cum îti placea să fii: ambițios, zâmbitor și optimist. Rămas bun suflet drag! Condoleanțe familiei! Deși drumurile vieții te-au dus pe alte scene, tu niciodată nu ai uitat locul de unde ai plecat… Ultimul tău dans nu trebuia sa fie ăsta! Drum lin, Alexutz!”, au scris cei DOMA ART.
„VEREB ALEXANDRU. Membru Oficial al Echipei de Dans NINE TEENS !!! - Un Suflet Pur un Copil foarte Sociabil și Prietenos !!! Rămas Bun frățioare … Dumnezeul te odihnească în pace …”
„Of, Doamne! Drum lin, Alexandru Vereb!”
„OMG nu creeeed! Un băiat atât de tânăr, talentat , sufletist, carismatic etc....Sincere condoleanțe! Dumnezeu sa il odihneasca!”
„Condoleanțe....cuvintele nu sunt suficiente în aceste momente....”
Sursă foto: Facebook
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație
-INCREDIBIL!-NU-s-au-putut-abține.-Vizitatorii-au-plecat-acasă-cu-un…-„suvenir”-de-la-Cazinoul-din-Constanța-(2).jpeg)
Cazinoul din Constanța a fost vandalizat
-Echipamente-ultramoderne-și-siguranță-crescută-în-noul-bloc-operator-de-la-SCJU-Constanța-(4).jpg)
Florin Mitroi: „Investim în spitale moderne și condiții demne pentru pacienți”
-Școala-„Ion-Jalea”-din-Constanța-intră-în-renovare.-Investiția-este-peste-15-milioane-de-lei-(3).jpeg)
Școala „Ion Jalea” din Constanța, modernizată cu fonduri europene
Grădinița cu Program Prelungit nr. 33, modernizată energetic cu fonduri europene
1.400 metri plasă monofilament și 24 kilograme de pește capturat ilegal, descoperite de către polițiștii de frontieră tulceni
„Trenurile Soarelui 2025” pornesc la drum: zeci de garnituri spre litoral, începând cu 14 iunie
Programul Social „RESPECT” 2025: înscrierile continuă lunar între 1 și 20
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

