Alertă pe Marea Neagră. Un marinar de 23 de ani a căzut de la bordul unei nave, la 60 de mile marine de Olimp

Un marinar de origine georgiană este căutat, după ce echipajul navei la bordul căreia se afla a transmis marți, la ora 15.17, o alertă către Serviciului MRCC din cadrul Autorităţii Navale Române.
Nava, sub pavilion Vanuatu, se află la 60 de mile marine de Olimp şi a reuşit să contacteze şi nava GSP CENTAURUS, aflată în apropierea sa, pentru a anunţa despre incidentul de om la apă.
Inspectorii MRCC au coordonat nava GSP, pentru a începe imediat căutarea marinarului dispărut. După mai bine de o oră şi jumătate de căutări, marinarul nu a fost, însă, găsit.
Din primele informaţii se pare că bărbatul are în jur de 23 de ani şi ocupă funcţia de timonier.
Din cauza lăsării întunericului, operaţiunea a fost suspendată, dar o navă de intervenţie din cadrul ARSVOM va ajunge, în zorii zilei, în zona unde s-a petrecut incidentul, pentru reluarea căutărilor.
Sursă foto: Marine Traffic
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație

Gara Constanța, din 1960 până azi – 65 de ani de mobilitate și progres

ANAT cere un mecanism european obligatoriu de protecție împotriva falimentului companiilor aeriene

Au aruncat gunoiul pe domeniul public și au fost amendați. Au fost surprinși de camerele de supraveghere
Asfaltare pe un tronson al bulevardului Mamaia. Lucrările se desfășoară cu restricții de trafic rutier
Se reiau lucrările de modernizare la magistrala M2 din Constanța
Pirați, rock și vot! Festivalul din Sulina combină muzica cu responsabilitatea civică
965 de secții de votare în diaspora pentru turul 2 al alegerilor prezidențiale. Mâine începe votarea
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

