Un tânăr de 19 ani a furat o motocicletă și a plecat la plimbare cu ea! A fost prins de polițiști

La data de 14 octombrie a.c., în jurul orei 14.20, polițiști din cadrul Biroului de Siguranță Rutieră Mangalia au identificat un tânăr, de 19 ani, în timp ce conducea sinuos o motocicletă, pe strada Constanței din muncipiul Mangalia.
Polițiștii au efectuat semnal regulamentar de oprire, însă tânărul nu s-a conformat, astfel a fost urmărit de polițiști, acesta fiind oprit și imobilizat pe strada Țepeș Vodă.
Din primele cercetări, a rezultat că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Totodată, polițiștii au stabilit că tânărul ar fi sustras motocicleta, în scop de folosință, unui bărbat de 39 de ani, care ar fi uitat cheile în contact.
Persoana în cauză a fost testată cu aparatul etilotest și cel din dotare, rezultatele fiind negative pentru ambele testări.
Cercetările continuă în acest caz.
Eveniment
Social
Externe
Sănătate
Educație

Florin Mitroi: „Control în derulare la SCJU Constanța. Probleme grave, unele deja remediate”

Pregătiri pentru turul II al alegerilor prezidențiale 2025! Buletinele de vot vor ajung la Constanța sub escortă MAI

Neversea Kapital recrutează peste 1.000 de voluntari pentru prima ediție a festivalului din 2025
Nouă sportivi, opt medalii: bilanț remarcabil pentru „Marea Neagră” la Campionatul Naţional de Kick-Boxing
Trafic reorganizat în zona Cimitirului Central din Constanța
„Tăcerea e tot violență”, concurs de fotografie pentru siguranța în școli, organizat de Poliția Română
Muzeul de Artă Populară Constanța aduce în fața publicului medalii rare din epoca regală
Mai multe


DESPRE GRIJILE VIEȚII


DE LA MOARTE LA VIAȚĂ


IUBIREA CARE UCIDE


APOSTOLIA MILENIULUI III


PUTEREA CRUCII


URMAREA LUI HRISTOS

